Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Autonomiczny automat

–  Wiesz, kiedy miałem 20 lat zawsze wydawało mi się, że mam jeszcze dużo czasu.
– Wiesz… mogę cię zapewnić, że to wszystko jest całkowicie normalne. Masz dużo stresu, który my nazywamy stresem cywilizacyjnym. Przecież człowiek jeszcze kilkaset lat temu żył prawie jak zwierzę. To co teraz się stało, to całkowite wyrwanie go z Jego środowiska. Normalne że masz napady niepokoju, lęku, że cywilizacja cię męczy. Zupełnie naturalne. Twoja psychika nie zdążyła jeszcze wyewoluować ze stadium człowieka jaskiniowego…
–  Taaa…. czyli po prostu jestem niedorozwinięty?
–  Nie. Chodzi mi o to, że cywilizacyjnie przekroczone zostały zdolności adaptacyjne ludzi jako gatunku i pomimo kulturowych zabiegów zdarzających do oswojenia cię z tym co jest w okół ciebie… Powiedz mi czy wierzysz? To znaczy czy wyznajesz jakąś religię?
–  Chyba nie… nie no raczej nie wyznaję, nie mam wiary jeśli o to ci chodzi. Żadne instytucjonalne formy.
– Może to właśnie problem. Kiedyś to właśnie religie spełniały tę rolę.. dla wielu nadal ją spełniają. Pozwalają przerzucić część egzystencjalnego ciężaru na stworzoną do tego  instytucję. Pozwala to nie stawiać sobie wielu pytań. Dostajemy je w pakiecie jako wyznawcy. To znacznie ułatwia sprawę… naturalnie dla wielu osób nie dla wszystkich.
–  Nie wiem.. Nie mógłbym chyba. Wychowany byłem co prawda jako katolik, ale to raczej był wybór moich rodziców. Może gdyby mi ten wybór pozostawiono… ale go nie miałem. Zniechęciłem się nim wykształciła się we mnie wiara. Poza tym oglądanie co niedziela tych cynicznych rytuałów wykonywanych przy smętnym zawodzeniu… to wszystko było zbyt przygnębiające… halo…halo…haaalooo !!!
–  Limit rozmowy został wyczerpany. Wrzuć kolejne żetony wciągu 40 sekund by kontynuować rozmowę. W innym przypadku proszę włożyć do czytnika swoją kartę medyczną w celu zapisania danych i kontynuowania rozmowy z Twoim autonomicznym asystentem w przyszłości. W przypadku braku podjęcia jakiejkolwiek akcji pamięć Automatycznego Systemu Diagnostyki Psychologicznej zostanie wykasowana, tak by poufność rozmowy została formalnie spełniona. Dziękujemy za korzystanie z naszych automatów.

Related Posts

5 Responses
  1. Maciek Rynarzewski

    Wyślę w środę z pracy, mam w domu słaby net i zmuli mi. Podeślę ci więc w środę po urlopie;)

  2. Dzięki za maila. Przeczytam w przyszłym tygodniu, bo czeka mnie jeszcze jeden egzamin, a zbyt wiele rzeczy mnie rozprasza, żeby jeszcze się raczyć Twoją magisterką.
    Pozdrawiam!

Leave a Reply