Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Świat filmów animowanych (nie tych Polskich naturalnie) potrafi mnie zaskoczyć.

Na blogu PEACE GRENADE znalazłem informację o czymś niezwykłym i porażającym mój postapokaliptyczny mózg.

Znikąd, z czeluści holiłudu wyłania się nagle COŚ – pełnometrażowy film animowany o nazwie „9”. Piękny, niesamowity, klimatyczny, intrygujący – tak się przynajmniej zapowiada…  Premiera dopiero za kilka miesięcy [ 09.09.2009 ], ale już gotowy jest ten jakże zachęcający trailer:

httpv://pl.youtube.com/watch?v=UFyx8WvGlnk

Fajna muzyk! nie? Ta gitarka pod koniec… 🙂

Dość powiedzieć że w produkcję zaangażowany jest Tim Burton (co widać) i wszystko oparte zostało na pomyśle. Shane’a Ackers’a i jego filmie krótkometrażowym o nazwie „9” z 2005 roku, który święcił swego czasu sukcesy, jednak nigdy nie stał się znany przeze duże Zet. Przynajmniej ja go nie widziałem wcześniej:)

Film „9” to postapokaliptycznawizja ziemi bez ludzi, gdzie kręcą się małe sackbagi oraz jakieś robotopotwory. Przypomina trochę fallouta, trochę kojarzy mi sie z filmem „Artur i Minimki”. Póki  nie będzie więc ekranizacji Fallouta (swoją drogą skandal lub może raczej błogosławieństwo…?) trzeba karmić sie apokalipsą w innym wydaniu. Ogólnie więc czekam z niecierpliwością.

Zachęcam do obejrzenia oryginalnego krótkometrażowego „9”:

httpv://pl.youtube.com/watch?v=yeNbO85m2dM

Related Posts

8 Responses
 1. Mam identyczne odczucia. Przypadkiem trafiłem na to na filmwebie i również czekam z wielkim zainteresowaniem na ten film. A o krótkometrażówce nie miałem pojęcia. Dzięki za linki.

  Pzdr.

 2. Maciek Rynarzewski

  Do filmu jestem zapalony. Fallout 3 niestety mi nie działa więc mój organizm pragnie postatomowego rozpadu i zniszczenia. Szkoda tylko że jeszcze tak długo. W polsce pewnei dopiero za rok… ale przecież… ;]
  Te cyfry na plecach to nawet przypominają numeracje skafandrów z Fallouta.

 3. Maciek Rynarzewski

  Logo… to raczej nagłówek, logo samo muszę jeszcze stworzyć/dopracować, ogólnie nie jest złe ale nadal takie sobie, raczej w fazie powstawania. Najważniejsze zaś że handgemacht 😀

 4. Maciek Rynarzewski

  No właśnie faktycznie nie znasz tego niemieckiego ;p
  die Hand – ręka , Haende (przez „a” umlaut) to liczba mnoga.
  w wyrażeniu „Handgemacht” słowo ręka występuje w liczbie pojedynczej.

Leave a Reply