Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Po dłuższym czasie intelektualnej konsternacji spowodowanej przytłoczeniem rzeczywistością z przerwami na przebłyski nierzeczywistości zasiadam do czesania moich myśli. Zaczynam od kilku pomysłów (kopyrajt komplitli riserwd) związanych z realizacją krótkometrażowego filmu animowanego:

Pomysł #1: Bitwa morska. Inscenizacja bitwy morskiej pomiędzy jednostkami z epoki wielkich żaglowców. Technika realizacji: film poklatkowy zrobiony za pomocą aparatu na statywie. "Bohaterami" są magnesy na lodówkę w kształcie żaglowców (jak na zdjęciach poniżej), dodatkową scenografię zapewnią papierowe dekoracje oraz efekty specjalne namalowane na lodówce.

 

Pomysł #2: Z życia Kasowników. Krótkie, kilkusekundowe animacje (a’la komiksowe paski) opisujące "życie" specyficznego modelu bardzo ludzkich kasowników autobusowych (zdjęcie poniżej). Technika: animacja dwuwymiarowa zdjęć lub prosta kreska czarno-biała. Fabuła do opracowania.

.

 

Pomysł #3: projekt nie animowany. Musical dziejący się w bibliotece. Scena finałowa – tanieć bibliotekarek i bibliotekarzy pomiędzy regałami z wykorzystaniem foteli biurowych śpiewając jednocześnie modlitwę do św. Wawrzyńca.

 

Kilka potarganych zdań:

 

 • Cytat z książki "Pamięć, etyka i historia", str. 76. Frank Ankersmit napisał:

"Tak jak terytorium nieszczęsnej Belgii służyło Francji i Niemcom do nieustannych starć wojennych, tak historię zaczęto odtąd postrzegać jako ulubione pole walki w ciągłej wojnie między faktem i wartością. Naturalnie nikt przy zdrowych zmysłach, nie chciałby tu zamieszkać. Pecha miał biedny historyk, że niczego nie podejrzewając wybudował sobei dom na tym nękanym wojnami obszarze."

 • Czy istniej w jezyku polskim słowo "konesans"? Bo jeśli jest takie jak "rekonesans" to musiało istnieć wcześniej ono bez "re". Co w takim razie co znaczyło bądź znaczy?
 • Ręczne pismo niezależnie jak bardzo niechlujne i niestaranne gdy spojrzymy na nie z pewnej odległości ma swoją niezbywalną estetykę wizualną.
 • Jak na język polski można przetłumaczyć słowo "digital", nie tworząc rozbudowanej definicji, najlepiej za pomocą jednego słowa?
 • Współczesny człowiek chcący nazwać siebie człowiekiem wykształconym musi w związku z progresją wiedzy i nawarstwianiem się treści kulturowych, włożyć o wiele więcej wysiłku by móc zasłużyć na to miano. Nie dość że musi zgromadzić sumę wiedzy jaką posiadają pokolenia od niego starsze to jednocześnie borykać się z treściami mu współczesnymi. [powróce do tego tematu]

 

Related Posts

5 Responses
 1. czarny

  bardzo słuszny to o niechlujny piśmie..jako ofiara represji ze strony nauczycieli, doktorów i całej tam reszty zgadzam się w całej rozciągłości

 2. 1. Nie ma czegoś takiego jak konesans. Słowo rekonesans pochodzi z łaciny i francuskiego, od reconnaissance, czyli „poznania” (idąc za słownikiem Kopalińskiego). Nie każdy wyraz, który ma na początku re-, składa się z dwóch części. Bo co w takim razie z rekotką, resuscytacją i innymi?
  2. Moje pismo zawsze jest ładne. Nawet, jak piszę długopisem ;p
  3. Digital, to jest, z tego, co widzę – cyfrowy.
  http://www.slownik-online.pl/kopalinski/C7EE178EB88248C2412565D400459CAF.php
  4. Współczesny wykształcony człowiek ma przesrane, mówiąc wprost. 500 lat temu wystarczyło znać łacinę, ew. grekę i już się było wykształconym, i to wszechstronnie. Teraz to człowiek jest głąbem ze wszystkiego. Z drugiej strony zauważ, że na Zachodzie ludzie niby tacy wykształceni są (nawet naukowcy), a jednak wcale tak dużo nie wiedzą – i wcale nie mają na tym punkcie kompleksów. To chyba tylko my, Polacy, przedkładamy wiedzę kulturalną, teoretyczną i nieprzydatną nad praktyczną. I mi to wcale nie przeszkadza. 😉
  5. Aaa! Pamiętam te kasowniki! Niestety, w Piotrkowie już ich nie ma 🙁 Uwielbiałam te buźki 😀

 3. Z tym digital to dokładnie CYFROWY. Di z tego co kojarzę to od dwa czyli układu dwójkowego 01. Masz też DOLBY DIGITAL czyli dwoistość w przypadku lewego i prawego kanału audio.

 4. Maciek Rynarzewski

  Z digital to może raczej powinienem podać kontekst w którym poszukuje znaczenia tego słowa – DIGITAL HISTORY. bo że „cyfrowa historia” to wiem, ale jakoś nie pasuje mi do idei digital history.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_history
  „cyfrowa historia” to zbyt mało pojemne i niezbyt… „humanistyczne” 🙂

Leave a Reply