Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

W XXVIII wieku zabrakło surowców. Wielkie korporacje już dawno podzieliły między siebie świat i teraz prowadzą wojny o resztki paliw kopalnych dostępnych we wnętrzu zmęczonej Matki Ziemi. Cywilizacja już dawno temu przestała się rozwijać, postępuje powolny regres związany z brakiem podstawowych materiałów. Obecnie większość urządzeń, od karabinów, dział, czajników ;], po samoloty, napędzane jest starą dobrą parą wodną – steam. Sycząca w kotle woda przemieńiona w stan gazowy jest ostatnim ogniwem trzymającym w kupie świat, oddzielającym go od ostatecznego upadku. Świat się sypie i twielu osobom zależy na tym aby utrzymać spokój aż do samego końca. Stabilizacja jak na razie utrzymuje się, jednak w cały ten burdel ktoś postanowił wrzucić piekielną maszynę, która przemienia zmarłych w nekromutanty – niezwykle niebezpieczne i bezwzględne forpoczty apokalipsy. Czas chyba ewakuować się z Ziemi, tutaj sprawa wygląda raczej na przegraną. Przed ludzkością przecież otworem stoi cały kosmos/wszechświat.

Tak w  wygląda uniwersum Mutant Chronicles. Ciekawe.

Klasyczny STEAMPUNK. Smaczne. Tak zapewne wygląda burdel, który czeka nasz przed końcem naszej cywilizacji. Mieszanka pozostałości wielkiej cywilizacji ludzkiej, desperacki próby utrzymania jej na powierzchi – choćby oznaczało to powrót do wieku pary. A po środku ludzie. Przeważnie zrezygnowani, czasem wkurzeni, czasem próbójący ciągnąć dalej ten wózek z ….

Polecam film Mutant Chronicles. Dla relaksu.

PS – Fenomen steampunku jest niezwykły. Wystaczy zapytać świętego Googla. On da wam odpowiedz i otworzy drogę do całego świata gdzie para służy nie tylko do napędzania gwizdka w czajniku.

Juliusz Verne, Phillip K. Dick, Gibson  – zmiksuj to wszystko. zagotuj aż zacznie wrzeć. To bedzie steampunk.

[poniżej to co jest kwintesencją stylu steampunk – ostatnio modnego ruchu przerabiania co się da na modłę „steam”]

Related Posts

3 Responses
  1. R-Chee

    Ale z tego co wiem, to ten film jeszcze nie wyszedł. Pojawił się za to zwiastun który możecie zobaczyć na YouTube. Może i się mylę, ale wszystko co do tej pory wyszło z uniwersum Mutant Chronicles to gry (planszowe rpg bodajże albo karcianka) gry na PC oraz jakieś fan-filmy.

    Pzdr.

  2. R-Chee

    O.o No proszę. Widziałem zwiastun, ale nie wiedziałem że premiera już wkrótce.

    Maciek. Bądź tak dobry i napisz coś więcej na temat filmu (twoje odczucia względem fabuły, aktorstwa, dźwięku i obrazu), bo zwiastun mi się podobał, ale nie wiele wiem więcej na temat filmu. Tylko bez spoilerowania please 😀

Leave a Reply