Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Blogowe wakacje przerywa mi nieodparta chęć podzielenia się ze światem i zanotowaniem dla potomnych informacji o niesamowitym znalezisku – filmie Jezus Chrystus Łowca Wampirów [IMDb]. Fabuła powinna zachęcić was wystarczająco: Wampiry posiadły moc poruszania się za dnia, atakują bezbronne lesbijki, których populacja zaczyna niepokojąco maleć! Ta sprawa wymaga ingerencji samego Jezusa Chrystusa Łowcy Wampirów.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=4LRIypcaIX4]

Film pomimo że wykonany metodą pół-amatorską to jest moim zdaniem fenomenalny, niezależnie od tego jak zapatrujemy się na tematy wiary. Kanadyjska produkcja powala absurdalnym humorem oraz umiejętnością nabrania dystansu do wielu spraw związanych z religią jak np. Bóg przemawiający do Jezusa jako kulka lodów z deseru – dla wielu takie ukazanie wydawać sie może obrazoburcze albo po prostu głupie, dla mnie jest po prostu zabawne. No a poza tym jest to film karate w konwencji komediowego horroru z wampirami, a przewijają sie nawet pewne elementy musicalu. Swoją drogą walki są zrobione z tak fenomenalną inwencją, świeżością i poczuciem humoru, że powinny zadowolić największych koneserów – także wielbicieli kina akcji!

Polecam film dla ludzi, którzy mają dystans do spraw religijnych. Dla tych bez dystansu może to być trochę szokujące. O tym jak bogobojnie pochodzą niektórzy do tych tematów niech przemówi cytat ze jednej z internetowych recezji tego filmu

„Jesus Christ Vampire Hunter” mogłem jednak obejrzeć ze spokojem sumienia, tłumacząc sobie, że skoro zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Najwyższego i mamy jako ludzie poczucie humoru, to i On musi poczucie humoru mieć i nie zdenerwuje się na mnie, gdy taki film obejrzę. Zresztą i tak większego stracha powinni mieć Ci, którzy ten niecodzienny film zrobili, a z tego co wiem, wciąż żyją. Z tą myślą pozostawiam Was drodzy Czytelnicy i idę zamknąć okno, bo zaczyna się chmurzyć…

Film możecie za darmo obejrzeć na stronach serwisu Joox.net – pod linkiem:

„Jezus Chrystus Łowca Wampirów”

Related Posts

2 Responses
 1. haes

  Ocena 5,3 na IMDb nie zachęca zbytnio, jeśli mam być sczczery. No, ale być może zaniżona ona jest z powodu amatorskiej realizacji, zaś niedoceniony został pomysł i w ogóle „rozmach” i entuzjazm twórczy. Nie wiem, nie oglądałem, ale szczerze mówiąc, czuję się zachęcony.

  Z filmów nietypowo podcodzących do TYCH spraw polecam jeszcze montypythonowski „Żywot Briana” (świetny) oraz „Monty Python i Święty Graal” (ponoć jeszcze lepszy, ale nie oglądałem).

  A jeżeli ktoś chce się „edukować” religijnie niekoniecznie zgodnie z kanonem jest jeszcze „Jesus Christ Superstar” (musical; mi zbytnio akurat nie przypadł do gustu) oraz mocno szokujący (szczególnie dla wierzących) i dość dobry film „Ostatnie Kuszenie Chrystusa”.

  A jakby co, to pozostaje jeszcze South Park. Tego odcinka akurat nie oglądałem (ale ponoć istnieje) w którym Jezus bije się ze Świętym MIkołajem. Szyderstwo na całego…

  A za info o tym filmie dzięki, może kiedyś obejrzę.

 2. Dzięki HaeS za wizyte.

  Z „religijnej” klasyki jestem wyedukowany – a Southpark jak zawsze jest w te klocki świetny ;] A to nie było z Szatanem na ringu przypadkiem?

  Co do statystyk IMDb to do tego filmu akurat nie są chyba adekwatne, bo nie można go na serio rozpatrywać, to typowe kino amatorskie.

  PS. Zazdroszczę nauczycielskich wakacji ;(

Leave a Reply