Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Szmery-bajery… różne gadżety.

Jest kilka ciekawych przedmiotów, mniej lub bardziej przydatnych, które fajnie byłoby mieć.

1. Koszulka detektor WiFi:

Jak dla mnie całkowity bajer i szpanerski wypas połączony z niewiarygodną użytecznością. Kiedy chodzę sobie w jakimś obcym mieście i nie wiem czy jest zasięg sieci, nie muszę co chwila wyciągać notka i sprawdzać… informuje mnie o tym moja koszulka i nawet podaje w sposób graficzny jaka jest moc sygnału, za pomocą diodowych wyświetlaczy na piersi 🙂 Najlepiej działa to w lato kiedy maszerujemy w samym t-shirt’cie. Cena: 30$ jak za totalny szpan to nawet niewiele… tylko co z praniem?

2. Robo-kubek

Urządzenie będące kwintesencją lenistwa i pomysłowości ludzkiej. Kubek z automatycznym mieszadłem, kiedy np. posłodzimy herbatę i nie chce nam się męczyć za pomocą przestarzałe metody mieszania łyżeczką. Zapewne kolejny wynalazek biurowy… obok podgrzewacza usb i lodówki usb, wejdzie do klasyki biurowego sprzętu. Ciekawe co tam w środku siedzi?… Cena: około 13 funtów.

3. E-papierowy czytnik <– mój HIT!

A to jest coś co najbardziej mnie cieszy i czego najbardziej wyczekuje. Technologia e-papieru doprowadzona do formy użytkowej. Prototypowe (było prototypem na pocz. 2007) urządzenie firmy Philips. Może służyć jako czytnik gazet w formie elektronicznej, książek oraz może pełnić rolę kalendarza-organizera. Jak dla mnie całkowity hit. Nie mogę się doczekać aż wprowadzą takie sprzęty do sprzedaży.
W końcu będe mógł czytać ebooki w jakiś ludzki sposób, zabrać w podróż cła bibliotekę i nie męczyć oczu podczas czytania, gdyż e-papier nie wydziela promieniowania, korzysta z normalnego światła padającego na jego powierzchnię. Zasilanie ma wystarczać na 30h nieustającego działania, wiec dość ładnie. Wróżę temu gadżetowi olbrzymią i szybką karierę, podobną do tej jaką zrobiły telefony komórkowe. Co najważniejsze ekran jest elastyczny i składa się, urządzenie jest małe pojemne, a zapewne dzięki pamięci flash będzie bardzo pojemne. Ja chcę takie coś już teraz!!!! Koniecznie.

4. Cyber-krzesło

Na koniec dziwne krzesło, które od razu skojarzyło mi się z Ghost in the Shell. Te futurystyczne kształty, plastik, metal i siłowniki.Robi wrażenie. Krzesło ma automatycznie dopasowywać się do sylwetki siedzącego, ustawiać w najlepszej pozycji i być bardziej relaksujące niż jego analogowi bracia. Gadżet z gatunku tych trochę przesadzonych…

informacje ze strony nowinki.net

Related Posts

Leave a Reply