Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Za co kocham radiową „Trójkę”

Dziś wieczorem jadąc samochodem, poprzerzucałem z nudów radio i tu muzyka, tam muzyka. W końcu trafiłem na jakiś „klimatyczny” program. Miałem okazję posłuchać dyskusji pomiędzy ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, a szefem (jakoś tak) Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Bez jakiegoś zbędnego pieprzenia, politycznego krygowania się. Rozmawiali na temat sytuacji kultury i książki w naszym kraju. Jak dla mnie świetna audycja, wiele ciekawych opinii i interesujących pomysłów co zrobić z kulturą. To jest właśnie to co nazywam audycją. Bo muzyki to mogę sobie na winampie posłuchać.

Na rynku jest wiele stacji radiowych. Każda ma jakiś profil, w większości nastawiony na muzykę. Czasami zdarzają się stacje tematyczne, jak np. TOK FM czy Radio Wawa. I chwała im za to. Na tym polega wolny rynek, mogę wybrać co mam ochotę posłuchać. Ze wszystkich stacji zawsze jednak najbardziej pasował mi 3 Program Polskiego Radia. Ma idealne według mnie proporcje pomiędzy ilością i poziomem muzyki, publicystyką, polityką i komercją. Jest to niezwykłe miejsce w eterze.
Moje ulubione audycje to Akademia Rozrywki z Andrusem, Za a nawet przeciw, Klub Trójki (świetne!) i w ogóle cała ramówka, jest moim zdaniem świetna. No i te koncerty na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę… Coś pięknego. Zamiast serwować 10 hitów pod rząd można posłuchać dyskusji na temat problemów społecznych, wywiadu z legendarnym muzykiem, a także posłuchać starych dobrych, nigdy nie starzejących się kawałków.Komuś może wydać się to nudne, wtedy ma możliwość przełączyć na inną stację.
To w Trójce usłyszałem większość z nowych/młodych zespołów/wykonawców i tutaj je polubiłem: Marysia Peszek, Ania Dąbrowska, Coma i inne, na prawdę ciekawe dźwięki. Ech i te wspominane już koncerty…
Kocham Trójkę, za to że mają także inną muzykę niż murzyńskie postękiwania i odmóżdzające dicho. Kocham Trójkę za audycje publicystyczne. Kocham trójkę za to, że rozwija człowieka i daje jakąś alternatywę.

Oby trójka przetrwała jak najdłużej. Oby państwo dotowało takie środki ukulturalniania społeczeństwa. Aż normalnie będę w przyszłości płacił abonament jak go do tego czasu nie zniosą.

Related Posts

Leave a Reply