Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Nie żałuje narodowo ( a propos kolejnej żałoby narodowej)

miałem nie komentować, ale nie mogę się powstrzymać… Prezydent ogłosił trzydniową żałobę narodową po katastrofie lotniczej pod Mirosławcem, w której zginęło 20 żołnierzy.
Nie uznaję żałoby narodowej bo:

1. … uważam że obecnie nadużywa się tej instytucji ( II RP – 2 żałoby, III RP już 10)

2. … odszkodowania od państwa dla rodzin ofiar katastrofy są elementem niesprawiedliwości społecznej (15 tyś), moja rodzina dostanie 0 zł, chyba ze zginie razem ze mną powyżej 20 osób.

3. … współczuje rodzinom poszkodowanych tak samo jak rodzinom ofiar wypadku samochodowego który wydarzył się dziś rano.

4. … nie ważę ludzkiego życia; czy życie 19 oficerów za jednym zamachem jest ważniejsze od życia 19 kobiet i dzieci, które zginęły tego samego dnia?

5. … mam takie prawo

6. … czy szklankę opróżnimy za pomocą pipety czy wodę wylewając jednym ruchem, skutek jest taki sam -> pusta szklanka (statystyka śmierci na drodze) – argument może banalny ale prawdziwy.

art. 11 ustawy o godle, barwach i hymnie RP:

1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić żałobę narodową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Rozporządzenie w szczególności powinno określać przyczyny wprowadzenia oraz czas trwania żałoby narodowej, uwzględniając uwarunkowania kulturowe i historyczne oraz przyjęte w tym zakresie zwyczaje.

Dla pełnego obrazu – oto proszę – ROZPORZĄDZENIE PREZYDENTA RP W SPRAWIE ŻAŁOBY NARODOWEJ PO WYPADKU LOTNICZYM W MIROSŁAWCU Zwykłe administracyjne rozporządzenie. Spodziewałem sie czegoś bardziej osobistego, skoro to takie tragiczne wydarzenie…

Dodatkowo do poczytania:

Zakochani w żałobach narodowych


Idiotyzm narodowej żałoby

Related Posts

Leave a Reply