Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Największy basen świata – zwiastun upadku cywilizacji ?

Możecie mi wierzyć lub nie ale cywilizacja chyli się ku upadkowi… ludziom się w głowach konkretnie poprzewracało. i nie tylk w głowach… na to wygląda. I jeszcze pytanie po co komu basen na plaży?! O tempora! O mores!

Cytuję za serwisem deser.gazeta.pl:

Osiem hektarów powierzchni, kilometr długości, 250 000 metrów sześciennych wody. Największy basen na świecie jest naprawdę DUŻY.

Rekordowy zbiornik wybudowano w kurorcie San Alfonso del Mar w Chile. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i najnowocześniejszych materiałów. – Nasze sztuczne laguny i krystalicznie czysta woda mogą stworzyć raj nawet w bardzo niegościnnym miejscu – twierdzi twórca projektu Fernando Fischmann i my mu wierzymy. Fischmann zapewnia też, że koszty konstrukcji i utrzymania obiektu nie są wysokie. Tu już mu nie uwierzyliśmy.

Basen w San Alfonso del Mar trafił już do Księgi Rekordów Guinessa (dotychczasowy rekordzista miał zaledwie 1,5 hektara powierzchni).

A do pomysłowego pana Fischmanna już zgłaszają się tłumy bajecznie bogatych szejków. Przepowiadamy mu wielką karierę.

A czy wiedzieliście że:

– Co 3,6 sekundy ktoś umiera z głodu.

– Aby pokryć niezaspokojone potrzeby świata w zakresie higieny i żywności, wystarczy 13 miliardów dolarów – tyle, ile ludzie w USA i Unii Europejskiej wydają co roku na perfumy.

troszkę mi zalatuje głupotą budowanie takich basenów

Related Posts

3 Responses
 1. frustrat

  Pojdzmy na kompromis – dajmy glodujacym karnety na basen.
  Tak dziala swiatowa filantropia – ciekawe, czy jakby zsumowac wydatki na cele charytatywne calego swiata, ile razy przekroczonoby te 13 mld USD?
  Dobroczynnosc musi sie komus oplacac. Inaczej, jaki jest jej sens ekonomiczny?
  Fundacje, organizacje itp. musza z czegos sie utrzymywac, prawda? ;]

 2. Maciek Rynarzewski

  Fakt.
  A o światowej dobroczynności to szkoda gadać. Powinno chyba raczej być jak w tej anegdocie z wędką i rybą…
  Grunt jednak że Angelina Jolie zrobi sobie zdjęcie z murzynkiem a Tom Cruize w klimatyzowanej terenówce podjedzie i dowartościuje się jaki to z niego dobry człowiek, po czym po powrocie do domu kupi sobie nowy samochód z 6 litrowym silnikiem i wyrzuci pudełko białych trufli za 5 tyś. dolców bo szampan mu z nimi ostatnio nie smakuje.

  Ale co tam. Karnet na basen to dobry pomysł dla głodujących. Trzeba pogadać o tym z Owsiakiem… 🙂

Leave a Reply