Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

Odrobina regionalnej reklamy.

Dziś premierę miała pierwsza płyta olsztyńskiego zespołu rockowo- folkowo- reggowo- ska Enej. Płytę promuje utwór „Ulice” – ciekawy, wpadający w ucho z dużą dawką energii. Teledysk zrealizowany został w Olsztynie, można pooglądać przebitki z kilku miejsc na starówce, ratusza, i przejścia podziemnego przy ulicy 1 maja na Zatorze. Piosenka moim zdaniem według prawideł dzisiejszego rynku powinna stać sie hitem, być może na skale krajową (zależy tylko jednak tylko od łaskawości stacji radiowych).

httpv://pl.youtube.com/watch?v=xjjOYT32ybQ

Muzyka energetyczna i bez wybujałych tekstów. I dobrze. Ich drugi (a wcześniejszy ) kawałek który uważam to hymn naszych ( już nie moich?) juwenaliów – Kortowiady.

Enej – Hymn Kortowiady: [audio:http://www.rynarzewski.nazwa.pl/rynarzewski/wp-content/uploads/EnejHymnKortowiada.mp3]

Tak zespoł pisze sam o sobie na swoich stronach:

ENEJ powstał w 2002 w Olsztynie. Początkowe fascynacje zespołu związane były z kultura Ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie. Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność Enej rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Obecnie muzyka zespołu „ENEJ” to szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reagee, Już w 2006 roku Enej z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu „Union of Rock Węgorzewo 2006”. Występ ten został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Olecku oraz na festiwalu Kierunek Olsztyn. W 2007 roku Enej nagrał oficjalny Hymn jednych z największych w Polsce juwenaliów, czyli olsztyńskiej Kortowiady. Od trzech sezonów Enej regularnie gra na wielu scenach całej Polski, zawsze spotykając się ze znakomitym przyjęciem publiczności. 20 października 2008 ukazał się pierwszy singiel „ulice” promujący debiutancki album o tej samej nazwie 17 listopada 2008 zespół ENEJ wydał swoją debiutancką płytę, której wydawcą jest Polskie Radio Olsztyn oraz Lou&Rocked Boys.

Related Posts

Leave a Reply