Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com
Maciej Rynarzewski - mikroagencja kreatywna
+ 48 664 453 930 – maciej.rynarzewski@gmail.com

mądrość z czarnego lądu

Kiedy umiera człowiek, to tak jakby spłonęła cała biblioteka…

Related Posts

2 Responses
  1. haes

    Przysłowie, wbrew temu, co może komuś się wydawać, głoszące bardzo optymistyczną wizję świata. Owszem, wielu ludzi jest myślących, inteligentnych, mających dużo do przekazania i którzy mogą swoimi słowami bądź postawą nas nauczyć więcej aniżlei niejedna biblioteka. I strata tych jest dla ogółu społeczeńśtwa najbardziej bolesna.

    Ale czy dotyczy to każdego człowieka? Polemizowałbym i to ostro. Ludzie bierni, nie rozwijający się, corającyy się w rozwoju intelekturalnym, niejednokrotnie tak zaciemnieni jakąś swoją manią czy zacietrzewieniem, głupotą i ciemnotą, że stają się udręką dla innych. Dlatego też, nie umiejszając bólu najbliższych po stracie bądź co bądź ważnej w ich życiu osoby, uważam, że twórca przysłowia troszkę przeholował.

  2. Bellatrix

    A może tu nie chodzi tyle o mądrość człowieka, co o jego potencjał? Z myśli każdego człowieka (uogólniam) można wydobyć tyle wartości, tyle opisów i doznań. Z całego życia człowieka możemy mieć niezliczone powieści, książki naukowe, statystyki, tomiki poezji, czasopisma, artykuły, antologie, sentencje… Całą bibliotekę. Człowiek potencjalnie gromadzi wiedzę, dane, wspomnienia, emocje.
    Haes! Wyluzuj. Świat jest piękny (powiedziała wieczna pesymistka), nie ma się co przejmować. A ludzie głupi istnieć muszą, żeby się ci mądrzy wyróżniali. Zresztą, kto powiedział, że o ludziach głupich nie pisze się książek?

Leave a Reply